Çevre Birimi

Çevre Birimi

 

ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ

 

Makine İhtisas OSB olarak bölgemizde çevreye saygın projeler ve temiz üretim teknolojileri ile doğal kaynaklarımızın sürdürülebilir olarak korunması ve bölgemizdeki çevre bilincinin doğru yönde sürekli artırılması hedeflenmektedir.

Çevre Yönetim Birimi 1 Çevre Mühendisi 1 Saha sorumlusundan oluşmaktadır.

Çevre yönetim birimi tarafından verilen ve/veya düzenlenen izin ve ruhsatlar;

  1. 1. ÇED görüşü/ Yatırım Uygunluk Görüşü
  2. 2. Arıtma Tesisi Proje Onayı (arıtma tesisi olanlar için)
  3. 3. Deşarj Kalite Kontrol Ruhsatı
  4. 4. Deneme İzni
  5. 5. İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı

ORTAK ATIKSU ARITMA TESİSİ

 

Merkezi atıksu arıtma tesisi 2016 yılında inşaatına başlanılmış olup, 2017 yılı aralık ayında deneme işletmesi ile atıksu kabulüne başlamıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından deşarj izin konulu çevre izin belgesini 27.07.2018 tarihinde almasıyla resmi işletme dönemine başlamıştır. Tesisin toplam kapasitesi 3.000 m³/gün olup tesiste fiziksel, kimyasal ve ileri biyolojik arıtma üniteler ile birlikte çamur kurutma ünitesi mevcuttur.

Ortak Atıksu Arıtma Tesisi bünyesinde tesisin çalışma verim ve performansının sürekli izlenmesi tesisi giriş ve çıkış suyun analizlerinin yapılabilmesi amacıyla atıksu analiz laboratuvarı kurulmuştur. Atıksu analiz laboratuvarı son derece modern cihazlar ile donatılmış olup Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kapsamında temel kirletici parametrelerinin analizleri yapılabilmektedir.

 

GERİ KAZANIM ÜNİTESİ

 

Atıksu arıtma tesisi deşarjından alınacak arıtılmış suyun 1. Kalite Proses suyu olarak kullanılması kapsamında 1.250 m³/gün ürün suyu kapasiteli geri kazanım prosesinin fizibiliteleri tamamlanmıştır.  Projenin tamamlanması ile birlikte katılımcılarımızın proses suyu ihtiyacı ve bahçe sulama ihtiyacı bu tesisten karşılanacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Makine İhtisas OSB

Açılacak iş pozisyonları hakkında bilgi almak için lütfen bilgilerinizi ve CV'nizi bize iletin Bize Ulaşın

İŞ Mİ ARIYORSUN ?

Firmaların oluşturduğu ilanlara bakabilir ve bu ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

İş İlanlarını Gör