Su ve Doğal Gaz Birimi

Su ve Doğal Gaz Birimi

SU VE DOĞAL GAZ BİRİMİ

Doğalgaz Hizmetleri

Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgemizin, Doğal gaz alt yapı şebekesi 2010 yılında tamamlanarak Bölgenin gaz dağıtım şirketi PALGAZ  A.Ş  tarafından kontrolleri yapılarak devreye alınmıştır.

 85.500 m³/h kapasiteli RM-A ana istasyonu ile BOTAŞ İletim hattından 35-75 bar basınçta alınan doğal gaz, 15 bar basınçta çelik doğal gaz boruları ile OSB içindeki 5.000, 7.500 ve 10.000 m³/h kapasiteli RM-B istasyonlarında 4 bara basınca düşürülmektedir.

 RM-B istasyonlarından 4 bar basınçta çıkan doğal gaz PE doğal gaz boruları vasıtasıyla OSB içerisinde ring oluşturacak şekilde ilerleyerek Katılımcılarımızın kullanımına sunulmaktadır.

OSB içindeki tüm Doğalgaz hatların bakım, kontrol, iç tesisatlara ait proje ön kontrolleri ile gazın faturalandırmaları OSB Mühendis ve Personelleri vasıtasıyla yürütülmektedir.

Su Hizmetleri

Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgemizin ihtiyacı olan su, İSU ile 2010 yılında yapılan protokolle Yuvacık Barajından Bölgemize çekilen içme suyu hattı ile temin edilmektedir. Bölgemiz içerisinde bulunan 10.000 m3 ve 1.500 m3 kapasiteli Betonarme Su depolarımız ile Katılımcılarımıza kesintisiz su temini yapılmaktadır.

İleride yapımı planlanan Göletten ve Gri su projemizde temin edilecek olan kullanma suyunun Katılımcılarımıza doğrudan verecek olan su şebekesinin tamamı Altyapı İnşaatları ile birlikte 2010 yılında tamamlanmıştır.

 Kullanma suyu şebekesi şu anda Bölge içerisinde açılan 1 adet derin su kuyu ile beslenmekte olup, kuyudan temin edilen su ile OSB’nin orta Refüj alanlarındaki bitkilerin sulaması yapılmaktadır.

OSB içindeki tüm İçme ve Kullanma su hatlarının bakım, kontrol, faturalandırmaları ile ayrıca 2.000m3/ gün kapasiteli Ortak Arıtma Tesisine, iletilen kullanılmış suların kirlilik parametrelerine ve debilerine bağlı olarak faturalandırmaları OSB Mühendis ve Personelleri vasıtasıyla yürütülmektedir.

Makine İhtisas OSB

Açılacak iş pozisyonları hakkında bilgi almak için lütfen bilgilerinizi ve CV'nizi bize iletin Bize Ulaşın

İŞ Mİ ARIYORSUN ?

Firmaların oluşturduğu ilanlara bakabilir ve bu ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

İş İlanlarını Gör