Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

1996 Yılında Makine İmalatçıları Birliği (MİB) üyesi 51 Makine İmalatçısının katılımı ile kuruluşu yapılan S.S. Makine ve İmalat Sanayicileri Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi olarak başlayan çalışmalar, bugün Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak devam etmektedir.

Yüksek teknoloji gerektiren sanayi makinelerinin geliştirilmesinde öncülük yapan Organize Sanayi Bölgemiz, makine imalatı ve aksamları alanlarında üretim yapan fedakâr yatırımcı ortakları ve insan gücü ile dünya çapında pazarlarda marka bir İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olma yolundadır.

Sahip olduğumuz kaynak, bilgi ve teknolojiyi daha üst seviyeye taşıyarak, bunları müşteri ve iş ortaklarımız için kullanmak, kendimiz ve ülkemizin sürekliliği adına farklılıklara ve ilklere imza atmak gayreti ile kalıcı üstünlükler sağlamaya çalışıyoruz.

Marmara Bölgesinin özel bir noktasında ve bütün ulaşım imkânlarının ortasında kalan 510 hektarlık alana sahip Organize Sanayi Bölgemizin hizmet sunumunda; kaliteli ve kesintisiz elektrik, doğal gaz, su, ortak arıtma tesisi, telekomünikasyon, güvenlik, sağlık, yangın güvenliği ve işgücü kaynağı vb. hizmetlerinin tamamının en yüksek seviyede sunulması öncelikli görevlerimizden olmuştur.

Katılımcılarımız ile faaliyet alanlarımızdaki tüm süreçlerimizde öncelikle iş ve tesis güvenliğine odaklanmayı yüksek düzeyde güvenlik standartlarını sağlamayı hedef edindik.

İnsana, çevreye ve yasalara saygıyı ön planda tutarak, hizmet etiği kuralları içinde hareket etmeyi temel gereklilik olarak benimsiyor, tüm çalışmalarımızda dürüst, şeffaf, adil ve sorumluluk bilinci ile işimize odaklanıyoruz.

Ulusal ve uluslararası işbirliği, uzmanlık ve bilgi paylaşımının başarının temeli olduğunun bilinciyle, ekip çalışmasını kişisel başarının da garantisi olarak görüyor ve tüm çalışmalarda ekip çalışmalarını destekliyoruz.

Gerek bölgemiz içinde gerekse yöreselde eğitimi ve özellikle mesleki eğitimi destekliyor ve özendiriyoruz.

Kaliteli bir çevrede, Ülkemiz, geleceğimiz ve ümidimiz olan çocuklarımız için katma değeri yüksek kaliteli ürünler üretmeye ve Türk Makine Sanayisi'ni Dünya sıralamasında üst sıralara taşımaya birlikte katkıda bulunmayı diliyorum.

 

Sedat SİLAHTAROĞLU

   Makine İhtisas OSB

Yönetim Kurulu Başkanı